Förbundsstyrelsen


FSS förbundsstyrelse ansvarar för förbundets verksamhet, intressebevakning och påverkan.


Cecilia Huhtala
Förbundsordförande
cecilia.huhtala@skolungdom.fi
044 980 7553
Matilda Westerlund
Vice ordförande
Sekreterare för internationella utskottet
matilda.westerlund@skolungdom.fi
041 702 3258
Emma Nygård
Vice ordförande
Sekreterare för verksamhetsutskottet
emma.nygard@skolungdom.fi
040 045 1886
Tilda Cederberg
Styrelsemedlem
Ansvarig för redaktionen och kommunikationen
tilda.cederberg@skolungdom.fi
044 343 7750
Dominic Hamro
Styrelsemedlem
Ansvarig för politiska utskottet
dominic.hamro@skolungdom.fi
045 164 2828

Niko Partanen
Styrelsemedlem
International officer
niko.partanen@skolungdom.fi
045 844 4660
Isak Henricson
Styrelsemedlem
Ansvarig för verksamhetsutskottet
isak.henricson@skolungdom.fi
045 188 6498

Linn Snickars
Styrelsemedlem
Ansvarig för politiska utskottet
linn.snickars@skolungdom.fi
045 151 9009
Joanna Slama
Styrelsemedlem
International officer
joanna.slama@skolungdom.fi