Kontakt

Hittade du inte svar på din fråga i vår FAQ lista? Ingen panik, kontakta oss på 09 644881 eller studiekort@skolungdom.fi. Om du inte når oss per telefon kan du skicka ditt ärende per epost, så återkommer vi. Vid studiekortsfrågor som skickas per e-post har vi för tillfället ett par dagars kö.

Du kan också besöka vårt kansli på Kaserngatan 1 D 65-66, 00140 Helsingfors. Spårvagnslinjen 10 stannar utanför Kirurgen och så går du ner för backen ca. 500m mot Brunnsparken. Du får gärna komma in på en kopp kaffe ifall du råkar ha vägarna förbi.

Våra faktureringsuppgifter hittas här. Du kan ta kontakt med våra trakasseriombud eller anmäla trakasserier anonymt här.

 

PERSONAL

 
Bicca Olin, förbundsordförande
Förbundets ledning, intressebevakning, presskontakter, samarbetsfrågor

040 352 5232 Whatsapp
bicca.olin@skolungdom.fi
 
 
Malin Lindholm, verksamhetsledare
Kansliets ledning, förbundets förvaltning och ekonomi

050 323 7418  Whatsapp
malin.lindholm@skolungdom.fi
 
 
Frans Cederlöf, servicekoordinator
Medlemsärenden, kontakt och samarbete med skolor

050 447 1493 Whatsapp
frans.cederlof@skolungdom.fi
 
Emil Widlund, kommunikationskoordinator
Förbundets marknadsföring och kommunikation, Ebl

050 405 8539 Whatsapp
emil.widlund@skolungdom.fi
 
Alexander Beijar, projektkoordinator
Debattforum och debattävlingen (FSS och Svensk Ungdom)

040 180 5678 Whatsapp
alexander.beijar@skolungdom.fi

 

STYRELSEN

Förbundsstyrelsen ansvarar för förbundets verksamhet, intressebevakning och politik.

 IMG_2566
Bicca Olin
Förbundsordförande
bicca.olin@skolungdom.fi
+358 40 352 5232
 IMG_2566
Emilie Jäntti
Vice ordförande
emilie.jantti@skolungdom.fi
+358 40 654 4910
 IMG_2566
Dan Cederlöf
Vice ordförande
dan.cederlof@skolungdom.fi
+358 50 501 1776
 IMG_2566
Petter Cornér
Förbundsstyrelsemedlem
petter.corner@skolungdom.fi
+358 40 049 3387
 IMG_2566
Huy Nguyen
Förbundsstyrelsemedlem
huy.nguyen@skolungdom.fi
+358 40 371 8878
 IMG_2566
Yannika Rönnqvist
Förbundsstyrelsemedlem
yannika.ronnqvist@skolungdom.fi
+358 45 3137857
 IMG_2566
Samuel Skrifvars
Förbundsstyrelsemedlem
samuel.skrifvars@skolungdom.fi
+358 50 554 3066
 IMG_2566
Alexandra Wegelius
Förbundsstyrelsemedlem
alexandra.wegelius@skolungdom.fi
+358 50 466 1551
 IMG_2566
Alvar Winquist
Förbundsstyrelsemedlem
alvar.winquist@skolungdom.fi
+358 45 1270 335

 

 

KANSLIET

Finlands Svenska Skolungdomsförbund FSS rf
FO-nummer: 0281364-6 | Föreningsnummer: 3952
Kaserngatan 1 D 65-66
00140 Helsingfors
kansliet@skolungdom.fi | tfn 09 644881

 

 

Kontakta oss

Fält markerade med * måste fyllas i