Kansliet

FSS personal jobbar i huvudsak på distans under tiden 16.3–13.4.2020. Du når oss som normalt per telefon och mejl. Läs mer »

Hittade du inte svar på din fråga bland våra frågor och svar? Ingen panik, kontakta oss på studiekort@skolungdom.fi.

Du är också välkommen att besöka vårt kansli på Kaserngatan 1 i Helsingfors. Spårvagnslinjen 10 stannar utanför Kirurgen och så går du ner för backen cirka 500 meter mot Brunnsparken. Du får gärna komma in på en kopp kaffe ifall du råkar ha vägarna förbi.

Faktureringsuppgifter | Laskutustiedot

Trakasserianmälan

Personal

Emilie Jäntti
förbundsordförande
emilie.jantti@skolungdom.fi
050 301 2456 eller 040 681 3762

Emilie leder förbundet och ansvarar för intressebevakning, presskontakter och samarbete med andra organisationer.

Ellinor Juth
verksamhetsledare
ellinor.juth@skolungdom.fi
050 354 5951

Ellinor är förman för personalen och ansvarar för förbundets förvaltning och ekonomi. Hon fungerar som sekreterare på förbundsstyrelsens möten.


Emil Widlund
kommunikationskoordinator
emil.widlund@skolungdom.fi
050 405 8539

Emil ansvarar för förbundets externa kommunikation, sociala medier och webbplats.

Anita Westerholm
politiskt sakkunnig
anita.westerholm@skolungdom.fi
044 055 7565

Anita koordinerar förbundets intressebevakning och påverkan.


Alexander Beijar
projektkoordinator, Debattprojektet
alexander.beijar@skolungdom.fi
050 322 7715

Alexander koordinerar Debattprojektet som är ett samarbete mellan FSS och Svenska Ungdom.

Anna Ilmoni
chefredaktör, Elevbladet EBL
anna.ilmoni@skolungdom.fi

Anna ansvarar för förbundets medlemstidning Elevbladet och tidningens redaktion.


Sara Storbäck
Art Director, Elevbladet EBL
sara.storback@skolungdom.fi

Sara håller i trådarna för Elevbladets visuella uttryck.


Kansliet

Finlands Svenska Skolungdomsförbund FSS rf
FO-nummer: 0281364-6 | Föreningsnummer: 3952
Kaserngatan 1 D 65–66 (gatunivå)
00140 Helsingfors
kansliet@skolungdom.fi


Kontaktformulär

Fält markerade med * måste fyllas i