Förbundsstyrelsen

FSS förbundsstyrelse ansvarar för förbundets verksamhet, intressebevakning och påverkan.

Förbundsstyrelsen når du enklast via e-postadressen fst@skolungdom.fi.


Cecilia Huhtala

Förbundsordförande

Leder förbundet

cecilia.huhtala@skolungdom.fi

+358 50 322 7715

Tilda Cederberg

Vice ordförande

Chefredaktör och ansvarig för redaktionen

tilda.cederberg@skolungdom.fi

+358 44 343 7750

Niko Partanen

Vice ordförande

Ansvarig för Internationella utskottet

niko.partanen@skolungdom.fi

+358 45 844 4660

Sonja Engström

Styrelsemedlem

Ansvarig för Politiska utskottet

sonja.engstrom@skolungdom.fi

+358 40 861 8772

Elodie Böhling

Styrelsemedlem

Ansvarig för Internationella utskottet

elodie.bohling@skolungdom.fi

+358 40 843 3080

Emma Karmanheimo

Styrelsemedlem

Ansvarig för Politiska utskottet

emma.karmanheimo@skolungdom.fi

+358 40 962 2412

Fanny Östergård

Styrelsemedlem

Ansvarig för verksamhetsutskottet

fanny.ostergard@skolungdom.fi

+358 40 749 0901

Isak Henricson

Styrelsemedlem

Chefredaktör och ansvarig för redaktionen

isak.henricson@skolungdom.fi

+358 45 188 6498

Lilja Benton

Styrelsemedlem

Ansvarig för verksamhetsutskottet

lilja.benton@skolungdom.fi

+358 44 244 8085

Håll dig uppdaterad - Prenumerera på FSS nyhetsbrev!

Få senaste informationen om FSS verksamhet direkt i din inkorg en gång i månaden!

Vi spammar inte! Läs vår [link]integritetspolicy[/link] för mer info.

Håll dig uppdaterad - Prenumerera på FSS nyhetsbrev!

Få senaste informationen om FSS verksamhet direkt i din inkorg en gång i månaden!

Vi spammar inte! Läs vår [link]integritetspolicy[/link] för mer info.